Sukienki 2xl dla wysokich kobiet

sukienki xxl

Wyzwanie dla wysokich kobiet

Sukienki 2xl dla wysokich pań mogą sprawiać nieco problemów w doborze. Jest to spore wyzwanie, bowiem idealna sukienka powinna pasować do rozmiaru. W przypadku wysokiego wzrostu nie jest to tak oczywiste. Sukienki damskie xxl mogą być zbyt szerokie w stosunku do długości bądź odwrotnie. Odpowiednia stylizacja powinna też podkreślać atuty sylwetki, zamiast pogłębiać ewentualne mankamenty.

Elementy podkreślające bądź ukrywające wysoki wzrost

Dla wysokich kobiet ważne jest, by sukienka harmonizowała z ich wysoką posturą. Nie powinna więc skracać optycznie sylwetki. Raczej powinna podkreślać jej naturalne linie. Maxi sukienki xxxl są tu doskonałym wyborem. Elegancko opływają ciało i dodają wdzięku oraz kobiecości. Długość sukienek doskonale współgra z większym wzrostem.

Nie mniej ważny jest fason sukienki. Modele z pionowymi szwami lub delikatnymi drapowaniami mogą pomóc wizualnie wydłużyć sylwetkę. Dla części pań, to efekt pożądany. Z drugiej strony wiele kobiet nie chce podkreślać swojego wysokiego wzrostu. Dla nich dobrym rozwiązaniem będą wiązania w talii i delikatne paski. Takie zabiegi pozwolą poprawić proporcje sylwetki. Sukienki 3xl mogą bowiem nieco maskować zbyt wysoki wzrost.

Dekolt również oddziałuje na całościowe postrzeganie sylwetki. Wycięcie w kształcie litery V może wydłużyć szyję i dodać gracji. Jednocześnie dodatkowo wizualnie podwyższy sylwetkę. Z kolei szeroko otwarte dekolty, takie jak dekolt łódka, skutecznie rozciągają sylwetkę. Taka odzież damska xxl pozwala nieco zminimalizować wizualnie posiadany wzrost.

Kolory i tkaniny na sukienki 2xl

Kolor i wzór sukienki 2xl, jak zawsze, mają spore znaczenie. Ciemniejsze odcienie i jednolite kolory pomagają wysmuklić sylwetkę. Natomiast duże, odważne wzory są świetnym sposobem na wyrażenie osobowości. Nie zaburzają przy tym proporcji sylwetki. Warto jednak unikać zbyt drobnych wzorów. Mogą się one bowiem wydawać nieproporcjonalne na większej powierzchni tkaniny. Wysokie kobiety dobrze prezentują się w sukienkach wykonanych z cięższych materiałów. Takie tkaniny dobrze układają się na wyższych osobach. Komplet welurowy będzie strzałem w dziesiątkę. Nie można oczywiście przesadzić, ponieważ stylizacja będzie wizualnie przytłaczająca.

Sukienki 2xl dla wysokich kobiet
Przewiń do góry